تاريخ به روز رساني: 1396/2/9     

   اعلام وضعیت راه های امروز استان

   اخبار مهم

   ورود اعضاء

نام کاربری
کلمه عبور
 
  کاربر جديد
 کلمه عبورم را فراموش کرده ام
 
پروژه های مهمی در حوزه راه و شهر سازي استان زنجان در دست اجرا است/ کمک وزارت راه و شهرسازی به شهرداری زنجان برای اجرای پل سید الشهداء

20 بهمن 1395 0:0
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به دستاوردهای سفر خود به استان زنجان و تصمیمات اتخاذ شده طی این سفر، گفت: هم اکنون در استان، حدود 360 کیلومتر بزرگراه و 200 کیلومتر راه اصلی با حجم سرمایه گذاری بالایی در دست احداث می باشد که با توجه به اهمیت این پروژه ها، می توان گفت که در حوزه حمل و نقل این استان، پروژه های قابل توجهی در دست اجرا است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان؛ عباس آخوندی در پایان سفر یک روزه خود به زنجان، موقعیت جغرافیایی استان را به دلیل ارتباط مستقیم با شبکه مواصلاتی 7 استان همجوار، بسیار استراتژیک و مهم توصیف کرد و با اشاره به پروژه دو خطه کردن راه آهن زنجان-تهران، اظهار کرد: این پروژه در 4 قطعه و فاز، با سرمایه گذاری 550 میلیارد تومان با سرعت مطلوبی که در اجرا دارد، یکی از سریع ترین پروژه های اجرایی است که هم اکنون در کشور در حال اجرا است.

وزیر راه و شهرسازی همچنین با اشاره به اجرای پروژه احداث 35 کیلومتر جاده در محور زنجان-بیجار، افزود: امیدواریم با برنامه ریزی هایی که در این زمینه صورت گرفته است، اجرای این پروژه تا شهریور سال آینده به اتمام برسد. البته در این سفر برنامه ریزی های لازم برای آغاز عملیات اجرایی 10 کیلومتر دیگر در این مسیر صورت گرفت.

آخوندی به محور زنجان-دندی نیز اشاره کرد و ادامه داد: با بازدیدی که امروز از این محور صورت گرفت، شاهد بودیم که 20 کیلومتر راه در این محور به بهره برداری رسیده، 10 کیلومتر دیگر در دست اجراست و دستور برگزاری مناقصه برای آغاز عملیات اجرایی 25 کیلومتر دیگر نیز صادر شد.

وی احداث جاده ای به طول 70 کیلومتر در محور سلطانیه-همدان را یکی از مصوبات ستاد فرماندهی اقتصادی مقاومتی برشمرد و گفت: با اجرای 25 کیلومتر باقیمانده در این مسیر، شاهد تکمیل و بهره برداری از یک بزرگراه در سراسر این مسیر خواهیم بود.

وی، محور مواصلاتی زنجان-طارم را نیز به دلیل ارتباط با استان های گیلان و اردبیل، یکی از محورهای مهم استان دانست و گفت: در این مسیر 45 کیلومتر راه به بهره برداری رسیده و از 35 کیلومتر باقیمانده نیز 15 کیلومتر در دست اجراست و دستور آغاز عملیات 20 کیلومتر بعدی نیز در جریان بازدید امروز صادر شد.

آخوندی همچنین با ابراز خرسندی از روند فعالیت کارگاه‌های راه‌سازی در استان، گفت: خوشبختانه علیرغم تنگناهای مالی دولت در تمامی استان‌های کشور، پروژه ها و کارگاه‌های استان زنجان همچنان با پویایی به فعالیت خود ادامه می دهند.

وی به بازدید خود از پروژه پل سیدالشهدا در شهر زنجان اشاره کرد و از کمک وزارت راه و شهرسازی به شهرداری زنجان در تامین قیر مورد نیاز این پروژه خبر داد. وی همچنین اجرای عملیات بهسازی و بازآفرینی بافت فرسوده شهری زنجان با اجرای پروژه محور داوودقلی-دلجویی را بسیار موثر خواند.

آخوندی با اشاره به بازدید صورت گرفته از کارخانه ایریکوی شهرستان ابهر، گفت: قرارداد ساخت 150 اتوبوس ریلی در شرکت ایریکو با کشور کره جنوبی که با مشکلاتی مواجه شده و راکد مانده بود، مجدداً فعال شد و نیز مقرر گردید این واحد تولیدی و صنعتی در سال آینده، 78 اتوبوس ریلی در اختیار شبکه ریلی کشور قرار دهد.

وی خاطر نشان کرد: وزارت راه و شهرسازی به منظور حمایت از فناوری داخلی در نظر دارد واگن های استاندارد و مورد نیاز برای شبکه ریلی بین‌شهری، حومه ای و متروهای کشور را از طریق واحدهای تولیدی و صنعتی داخلی تامین نماید.

 


چاپ | ارسال به دیگران
 معرفي اداره راه و شهرسازی
 مصوبات کمسیون ماده 5 شهر زنجان
 مديريت فني و اجرايي
 مديريت شهرسازي و معماري
 مديريت ساخت و توسعه راه ها
 مدیریت مسکن و ساختمان
 مديريت املاك و حقوقي
 اداره مديريت بحران و پدافند غير عامل
 اداره عمران و بهسازي شهري
 حقوق شهروندی
 فرآيندهاي انجام كار در اداره كل
 فرم ها
 اخبار
 لیست پیشخوان دولت
 ستاد اقامه نماز اداره کل
 عفاف و حجاب
 پايگاه مقاومت بسيج اداره كل
 برقراري ارتباط
 عملكرد دبيرخانه كمسيون ماده 5
 

   نظر سنجي

به نظرشما تاثير رعايت علائم ايمني دركاهش تصادفات چه قدرمي باشد؟
ZanjanRah.ir (c) 2007-2008.    Email: info@ZanjanRah.ir