تاريخ به روز رساني: 1399/11/8     

   اعلام وضعیت راه های امروز استان

   اخبار مهم

   ورود اعضاء

نام کاربری
کلمه عبور
 
  کاربر جديد
 کلمه عبورم را فراموش کرده ام
 
حضور مديركل دفتر ستاد ملی بازآفرینی شهری وزارت راه و شهرسازی دراولين جلسه ستاد استاني بازافريني پايدار محدوده ها ومحله هاي هدف استان زنجان

1 خرداد 1395 0:0
اولين جلسه ستاد استاني بازآفريني پايدار محدوده ها ومحله هاي هدف باحضور نريمان مصطفايي مديركل دفتر ستاد ملی بازآفرینی شهری وزارت راه و شهرسازی برگزارشد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه وشهرسازي استان زنجان، اولين جلسه ستاد استاني بازآفريني پايدار محدوده ها ومحله هاي هدف با حضور نريمان مصطفايي مديركل دفتر ستاد ملی بازآفرینی شهری وزارت راه و شهرسازی استاندار ومدير كل راه وشهرسازي استان زنجان وجمعي از مديران ساير دستگاههاي اجرايي برگزارشد.

نریمان مصطفایی در اين جلسه با بیان سابقه‌ای از سند بهسازی و نوسازی شهری و توامندی سکونتگاه‌های شهری تصریح کرد: یک سند ملی توانمندسازی برای پرداختن به بخش‌های حاشیه‌ای شهرها در سال 80 تاسیس و پنج شهر پایلوت برای اجرایی شدن این سند انتخاب و برخی از طرح‌ها نیز اجرایی شد.

وي با بيان اينكه اقدامات انجام شده در حوزه احیا نوسازی و توانمندسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری باید جنبه پیشگیرانه و پیش‌نگرانه داشته باشند، اظهار داشت: به منظور تحقق اهداف تعیین شده در این بخش باید از ظرفیت و مشارکت ساکنان محلات، بخش خصوصی و سازمانهای غیردولتی به نحو مطلوب استفاده شود.

مصطفايي با اشاره به اینکه شهرداریها به عنوان دبیر ستاد بازآفرینی شهری در محور برنامه‌های این حوزه قرار دارند، ابراز کرد: اولویت اساسی در این بخش توانمندسازی ساکنان محلات است وهم‌افزایی اقدامات انجام شده در حوزه فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و غیره باید مورد توجه قرار گیرد.

وي با تاکید بر اینکه به منظور اجرای طرح بازآفرینی شهری در راستای احیا نوسازی و توانمندسازی بافتهای فرسوده و ناکارآمد شهری در هر استان سه شهر و از هر شهر نیز سه محله به صورت پایلوت انتخاب می‌شود، بیان کرد: برنامه‌ها و پروژه‌های ویژه برای هر محله‌‌ای مشخص و طرح مذکور به اجرا در می‌آید.

مدیرکل دفتر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه به دلیل عدم رصد روند رشد جمعیت در سطح شهر و استانها آمار دقیقی از مهاجرت جمعیتی وجود ندارد، یادآور شد: به منظور دستیابی به میزان مهاجرتها آمارگیری از روند رشد و مهاجرت جمعیت به صورت ماهانه و سالانه باید در استانها انجام شود.

امسال یارانه سود تسهیلات 10 درصدی ودیعه مسکن برای حمایت از طرحهای بازآفرینی شهری تامین شده است.

در ادامه اين جلسه جمشيد انصاري استاندار زنجان با اشاره به مشكلات زندگي در مناطق بافت فرسوده گفت:افرادي كه در بافت فرسوده زندگي ميكنند نيازمند باز آفريني منطقه اي واجتماعي هستند كه متاسفانه امكانات مناسبي برخوردار نمي باشند وبدون حمايت دولت امكان بازآفريني اين مناطق وجود نخواهد داشت.

 

 

 


چاپ | ارسال به دیگران
 

   نظر سنجي

ZanjanRah.ir (c) 2007-2008.    Email: info@ZanjanRah.ir